Camperreizen door Europa en Amerika
Naar Big Bend National Park
Big Bend National Park ligt in het diepe zuid-westen van de staat Texas. Op de kaart lijkt het nog wel mee te vallen maar in de praktijk van de Amerikaanse uitgestrektheid betekent het eerst een dikke 250 mijl oostwaarts naar El Paso en daarvandaan nog eens zo’n 350 mijl naar het zuid-oosten rijden om bij dit National Park te komen. We doen er twee ruime halve dagen over. Maar niet voor niets, want daarna brengen we tweeën halve dag in Big Bend door.
San Antonio en Hill Country
We gaan op weg naar San Antonio en dat betekent wederom veel rijden. Texas is immers groot: 17 maal zo groot als Nederland. En die afmetingen vinden we niet alleen terug in de afstanden, maar ook in de kilometerslange hekken rondom ranches, in de pick-up auto’s, die hier het normale vervoermiddel lijken en in de hoeden van de mannen. Dit is de streek van veehandel maar ook van missieposten en lieflijk heuvelland. Oud-president Lyndon B Johnson had er zijn wortels.
Via koeien, kerken en katoenvelden naar de Mississippi
Twee dagen rijden we met onze camper door het platteland van Oost-Texas en Louisiana. Het is een circa 450 mijl lange tocht, die wordt gekenmerkt door koeien kerken en katoenvelden. We kiezen namelijk vanaf Austin niet voor een route via Houston en de kust naar La Fayette maar steken min of meer in een rechte lijn oostwaarts over naar Natchez aan de Mississippi.
Van Natchez via plantages naar New Orleans
Gezwijmeld bij Gone with the Wind? En destijds genoten van de (vorig jaar herhaalde) serie Noord en Zuid? In Natchez en ver naar het zuiden langs de Mississippi in Louisiana getuigen fraaie huizen en plantages van de welvaart van de katoenhandelaren en suikerrietplanters voor de Burgeroorlog. Aan de achterkant van deze zuidelijke aristocratie en rijkdom ligt het erbarmelijke bestaan van de slaven. Met de Burgeroorlog en de afschaffing van de slavernij (1866) veranderde hier veel. En soms ook niet.
Van New Orleans naar Orlando
In de laatste etappe van onze camperreis dwars door Amerika rijden we van New Orleans naar Orlando. Het wordt een tocht door vlak land en deels langs witte stranden. We onderbreken onze rit voor een bezoek aan het Battleship Alabame Memorial Park.
Abonneren op:
Posts (Atom)